Hunde können COVID-19 erschnüffeln

سگ

سگ ها بوی فرد آلوده به کرونا را تشخیص می دهند

آلمانیوم-به نوشته “دویچه وله” آلمان نتایج یک بررسی در فنلاند نشان می دهد که سگ ها می توانند بوی کاملا خاص فرد مبتلا به کرونا را حس کنند. به این ترتیب این حیوانات در آینده می توانند افراد مبتلا در آسایشگاه ها و یا فرودگاه ها را شناسایی کنند.

در این بررسی دانشگاه هلسینکی سگ های آموزش داده شده به عنوان دستیاران پزشک توانستند بوی افراد مبتلا به این بیماری همه گیر را به سرعت تشخیص دهند و این آزمایش با موفقیت انجام شد.

در این بررسی سگ ها توانستند بعد از گذشت چند هفته نمونه ادرار بیماران کرونایی و افراد سالم را از هم تشخیص دهند.

اصل خبر را در دویچه وله آلمان بخوانید

Ärzte aus Hongkong melden Erfolg bei der Behandlung von Corona-Patienten

کرونا هنگ کنگ

درمان موفق بیماران کرونایی در هنک کنگ چین

آلمانیوم-دانشمندان هنگ کنگی از یک درمان موفق برای ویروس کرونا با کمک ترکیب سه دارو خبر داده اند.

 به نوشته روزنامه “تاگس اشپیگل” آلمان تحقیقات آن ها نشان می دهد که این داروی ترکیبی در بیمارانی که علائم خفیف تا متوسط این بیماری را دارند اثر گذاشته و به سرعت تعداد ویروس ها در بدن آن ها را کاهش می دهد. البته این مسئله باید همچنان مورد بررسی قرار گیرد که آیا این دارو روی بیماران سخت کرونایی هم تاثیر گذار است.

حدود 127 بیمار کرونایی در 6 بیمارستان مختلف در هنگ کنگ در مرحله آزمایشی استفاده از این دارو شرکت کرده اند.

اصل خبر را در تاگس اشپیگل آلمان بخوانید

Eurythenes plasticus: Ein Tiefsee-Flohkrebs voller Plastik

سش

کشف جانور دریایی پلاستیکی توسط دانشمندان

آلمانیوم- دانشمندان در عمیق ترین نقطه آب های جهان یک سخت پوست از خانواده کک ها را کشف کرده اند که بخش هایی از بدن آن جنس پلاستیک دارد.

به گزارش دویچه وله آلمان  آن ها نام این جانور سخت پوست را “پلاستیکوس” نامیده اند تا به این ترتیب هشداری درباره کثیف شدن محیط زیست بدهند.

این جانور کوچک در گودال ماریانا ، عمیق ترین نقطه اقیانوس آرام و محل زندگی شماری از ترسناک ترین مخلوقات آبی و در شرایط سخت زیست محیطی زندگی می کند.

اصل خبر را از دویچه وله آلمان بخوانید

Schmutzspuren der industriellen Revolution im Himalaya entdeckt

68a0c1b49e00225ad1c8148cf5b6bd24

 کشف رد کثیف انقلاب صنعتی اروپا در کوه های هیمالیا

آلمانیوم- دانشمندان در نمونه های یخ  یکی از بلندترین رشته کوه های جهان ( هیمالیا) بقابای فلزی مربوط به قرن 18 را کشف کردند.

قله “شیشا پانگما” به ارتفاع 8027 متر در رشته کوه های هیمالیا در سال 1964 برای اولین بار توسط کوهنوردانی از تبت و چین فتح شد و این تحقیق نشان می دهد که روند صنعتی شدن این رشته کوه خیلی زودتر از اولین صعود به آن صورت گرفته است.  

آثار فعالیت های بشر سیستم کره زمین را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. از عمق دریاها تا جو همواره تحت تاثیر فعالیت های بشر بوده و نشانه هایی از آن دیده می شود. تاثیر انسان ها بر محیط زیست در دنیا در گذشته و دورترین نقاط قابل ردیابی است.

یک تیم تحقیقاتی بین المللی اخیرا روی هیمالیا یکی از بلندترین قله های جهان بقایای انتشار گازهای گلخانه ای مربوط به 240 سال پیش را کشف کرده اند. این محققان از دانشگاه ایالتی اوهایو فلزات سنگینی در یخ های یخچال های طبیعی هیمالیا یافته اند که بر اثر سوختن زغال سنگ در بخش دیگری از کره زمین ایجاد شده است. این تحولات شروع انقلاب صنعتی در اروپا را نشان می دهد.

اصل خبر را از در اشتاندارد اتریش بخوانید