4 فوریه روز مبارزه با سرطان؛ ارزیابی سازمان بهداشت جهانی

آلمانیوم- روز چهارم فوریه روز جهانی مبارزه با سرطان است. سازمان بهداشت جهانی با وجود پیشرفت های گسترده در عرصه مبارزه با سرطان از افزایش ابتلا به این بیماری نگران کننده خبر داده است.

هفته نامه آلمانی اشپیگل نوشت: بر اساس ارزیابی سازمان بهداشت جهانی تعداد افراد مبتلا به سرطان در سراسر دنیا تا سال 2040 تقریبا دو برابر خواهد شد. این سازمان با استناد به گزارش سرطان جهانی آژانس بین المللی تحقیقات سرطان که هر پنج سال یک بار منتشر می شود این ارزیابی را انجام داده است.

بر این اساس در سال 2018 در دنیا 18.1 میلیون نفر به سرطان مبتلا شدند که از بین آن ها 9.6 میلیون نفر مردند. بر اساس ارزیابی سازمان بهداشت جهانی در سال 2040 شمار مبتلایان به سرطان دو برابر خواهد شد.

به گفته رئیس مرکز تحقیقات سرطان در آلمان علت افزایش مبتلایان یه سرطان در دنیا افزایش سن انسان ها و همچنین سبک زندگی افراد در جوامع است. به گفته وی با یک سبک زندگی سالم می توان از حدود 40 درصد بیماری های سرطان جلوگیری کرد.

بر اساس این گزارش در بسیاری از کشورهای ثروتمند دنیا سرطان بیشترین عامل مرگ و میر بعد از بیماری های قلبی و عروقی است. در آلمان هم وضعیت به همین شکل است و به گفته رئیس مرکز تحقیقات سرطان در آلمان شمار افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند از حدود 500 هزار نفر در سال می تواند به 600 هزار نفر در سال افزایش یابد.

بیشترین نوع سرطان ها در دنیا سرطان ریه و بعد از آن سرطان پستان و سرطان روده بزرگ است.

به گفته الیزابت وایدرپاس، مدیر آژانس بین‌المللی پژوهش‌های سرطان، پیشرفت و بهبود روش‌های درمان این بیماری در کشورهای ثروتمند سبب شد که در بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵ میلادی موارد مرگ بر اثر سرطان ۲۰ درصد کاهش یابد.

اصل خبر را از اشپیگل بخوانید

دیدگاه

you're currently offline